Учням

Для Вас, учні!

ЯК  ПИСАТИ РЕФЕРАТ:

1. Визначити адресата і мету спілкування.

2. Дібрати відповідну літературу.

3. Опрацювати дібрані джерела з робочими стислимим помітками, закладками у книжці.

4. Скласти план відповідно до обсягу реферату,

5. Оформити яскравий, привабливий вступ.

6. Дати перелік основних висновків, узагалень та рекомендацій.

7. Оптимальний обсяг реферату 10-12 друкованих сторінок.

ЯК НАПИСАТИ ТВІР:

• Незакінчений твір не більш привабливий, ніж недопечений пиріг.
  • Згідно вимог композиція твору повинна складатися із наступних частин: вступ, основна частина, висновок.
  • Відсутність у творі одного з елементів композиції розглядається як помилка і враховується при виставленні оцінки. Композиція твору повинна бути продуманою і чіткою. Всі основні думки в творі необхідно ретельно обгрунтовувати, аналізуючи текст літературних творів.

-  Як написати вступ до твору? Вступ - вводить у тему, дає попередні, загальні відомості про ту проблему, яка стоїть за запропонованою темою. -У вступі може:

- міститися відповідь на задане питання по темі

- представлена ваша думка, якщо в назві теми є звернення до думки абітурієнта («як ви розумієте сенс назви ...»)

- міститися факт з біографії автора або охарактеризовано історичний період, якщо ці відомості мають важливе значення для подальшого аналізу тексту

- сформульовано ваше розуміння літературознавчих термінів, якщо вони використані в назві теми («тема долі ...», «образ героя ...»)

- Як написати основну частину твору? Основна частина твору є результатом аналізу літературного твору відповідно до заданої теми. В основній частині слід уникати: переказу літературного твору,

викладення відомостей, які не мають прямого відношення до теми. В основній частині необхідно продемонструвати знання літературного матеріалу, вміння логічно, аргументовано і стилістично грамотно викладати свої думки. Основна частина - це перевірка того, наскільки правильно Ви зрозуміли тему.

• Як написати висновок до твору? Завдання висновку - підвести підсумок, узагальнити сказане, завершити текст, ще раз звернувши увагу на найголовніше. Заключна частина повинна бути: короткою, але місткою, органічно пов'язана з попереднім викладом. У висновку може бути виражене особисте ставлення того, хто пише до твору, його героїв, проблеми. Він повинне бути викладений коректно, без надмірних захоплених оцінок, мати чітко виражений певний сенс і має бути підготовлений матеріалом основної частини. Чіткий, суворо відповідний темі останній абзац твору може знівелювати багато недоліків.

ПРАВИЛА ДЛЯ ДІТЕЙ ПРИ РОБОТІ В ІНТЕРНЕТІ

• Завжди питайте згоди своїх батьків перед тим, як ви будете використовувати ваше повне імя, адресу, номер телефону  будь-де  в Інтернеті.
  • Не відповідайте (не реагуйте) на повідомлення, на які вам важко відповісти або які вам неприємні.
  • Будьте обережні при завантаженні нових файлів.
  • Дотримуйтеся загальноприйнятих норм спілкування.
  • Використовуйте антивірусну програму.
  • Створюйте резервні копії важливих файлів.
  • Законів потрібно дотримуватися навіть в Інтернеті.